laurianaturner67
laurianaturner67
28-10-2020
Mathematics
contestada
Can someone help me please?
Respuesta :
carolina0221
carolina0221
28-10-2020
the answer is b, 3.50 dollars per gallon
Answer Link
randomjazzy2
randomjazzy2
28-10-2020
the answer is b to this question... $3.50 per gallon is the answer!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
The measure of an angles supplement is 76 less than the measure of the angle. Find the measure of the angle and it’s supplement.
Suppose that a mutation for lactase persistence occurred in each of the pastoral populations described below. in which population would the mutation be more lik
what do you see when you look through a polarizing microscope / 10 points please helpppp
On a plot structure diagram, the climax is
Simple interest I in dollars is calculated using the formula I=prt, where p represents the principal, or amount in dollars that is invested or borrowed; r re
The Native American group that kept the Virginia colony from disaster when it was first settled was the?
In one research project, a scientist gave students subliminal cassette tapes and told them to play them for 2 months. after 2 months, she assessed whether the t
simplify the following expression: 9x + 5x + 7x - 4x
A recipe includes 99 cups of flour and three fourths 3 4 cup of powdered sugarpowdered sugar. write the ratio of the amount of flour to the amount of powdered s
This is my question. The meal cost 52.95 for 5 people, Jenna ordered a dessert for 2.50cents if Janet dogs this amount from the total, how much Will each of th