HxppyTech
HxppyTech HxppyTech
  • 28-10-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6. How many pounds of grapes can
you get for $1? (hint: write a repeating decimal as a fraction)

Two pounds of grapes cost 6 How many pounds of grapes can you get for 1 hint write a repeating decimal as a fraction class=

Respuesta :

adanmamilton adanmamilton
  • 28-10-2020

Answer:

1/3 of a pound .333

Step-by-step explanation:

6/2 =3

1/3= .333

Answer Link
ellerphant ellerphant
  • 30-10-2020

Answer:

1/3 to 1 and 1 to 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

hey i am quite confused on this question, if someone could help me understand it i would really appreciate! :) 4. Collecting and Analyzing Data There are two
23/7 as a mixed number?? Please help
what is the claim of the disabilities act?
9,3,1, 1/3, 1/9........ i need three numbers in the pattern and i dont get it...
Put the real numbers in order from greatest to least
What is 4 multiplied by 4 ?
If a person is interested in a career as a financial manager, what degree should he or she pursue after high school? doctoral master’s 4-year bachelor’s 2-year
Which amendment states that powers not given to the federal government belong to the states or the people?
acorrding to freytags pyramid, what is the order of the elements of plot
Choose all of the words that mean a positive change. Deposit Withdraw Gain Descend Lose Ascend