Respuesta :

Answer

7 bananas would cost $1.75.

Step-by-step explanation:

7(0.25)=1.75

Answer:

$1.75

Step-by-step explanation:

you do $0.25x7 and you will get $1.75

hope this helped!

p.s it would be cool if you would give me brainliest.