Respuesta :

If three oranges cost $1.35, divide that by 3 and you'll get $0.45.
So $0.45 is your answer.

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

To find the unit price, you take the total price ($1.35) and divide it by the amount of oranges (3).

1.35 divided by 3 is 0.45.