arandomhumanonthis
arandomhumanonthis arandomhumanonthis
  • 27-10-2020
  • Mathematics
contestada

Donna looks at the store ad. She sees that apples are 4 pounds for $3.32. How much does she pay per pound?

Respuesta :

mmoorejr
mmoorejr mmoorejr
  • 27-10-2020

Answer:0.83cents

Step-by-step explanation:

when you divide 3.32 by 4 you get 0.83cents

Answer Link

Otras preguntas

Given that GK is the perpendicular bisector of JH which two triangles are congruent by the HL theorem?
What type of transformation is performed when the pre-image is "flipped" over a line? translationrotationreflectiondilation
_______ are different forms of a single element. A) Atoms B) Elements C) Ions D) Isotopes
Read the sentences. Bill spent all day Saturday raking leaves to the curb for pickup. Allen also spent all day Saturday raking leaves to the curb for pickup. Wh
During a meeting of the ambulatory care nursing association (acna) board of directors, a commitment was made to ask members for their feedback about their exper
Is the underlined verb in the sentence transitive or intransitive? Will you please wash the car this weekend? A.Intransitive B.Transitive
The rapid growth of the human population is a concern because ___________. a. natural resources are abundant b. the carbon hectare is increasing c. if we contin
The FAT CAT ATE THE RAT. Delete the first H and regroup the letters in groups of three- write out the new groups of three. Does the sentence still make sense? W
Prairie dogs are burrowing rodents that live in grasslands. What makes the prairie dog a keystone species in the ecosystem? A) Prairie dogs are the main source
How do i factor 12y+15y^2