davidsisgala davidsisgala
  • 27-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ed can buy 10 pencils for $1.20. How much would Ed pay for 25 pencils?

Respuesta :

tonieshanianzegaing
tonieshanianzegaing tonieshanianzegaing
  • 27-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

1 pencil is 12 cents

12*25 is 300

25 pencils is 3 dollars

Answer Link

Otras preguntas

I have a quick question.. how do you give answers without commenting on other peoples answer?!?!? If that made any sense...
Lila collected the honey from 3 of her beehives.from the first hive she collected 2/3 gallon of honey.the last two hives yielded 1/4 gallon each. a. how many ga
What must be done to be certain that a chemical change has taken place? a. Check for the production of bubbles before and after the change. b. Demonstrate that
how does a light bulb work
if you added salt instead of sugar to a pitcher of lemonade, how would this change the properties of the lemonade?
Zayed is helping his classmates get ready for their math test by making them identical packages of pencils and calculators. He has 72 pencils and 24 calculators
How could you determine the amount of fluid lost during a workout in hot weather? a. Weigh yourself in the middle of the workout session. b. Weigh yourself se
Which ratios are proportional to 40 : 15? Choose all answers that are correct. a. 3 : 8 b. 8 : 3 c. 90 : 240 d. 120 : 45This has multiple answers
List the next four multiples of 4/8
I just want to learn as much as I can. I want to have many options for my future career. Which sentence below provides the best sentence variety using coordinat