A nursery owner buys 9 panes of glass to fix some damage to her greenhouse. The 9 panes cost $23.85 Unfortunately, she breaks 4 more panes while repairing the damage. What is the cost of
another 4 panes of glass?

Respuesta :

Answer: 10.60 cents

Step-by-step explanation:

23.85 divided by 9=2.65

2.65 is the cost of each Pane.

So 2.65 x 4= 10.60 cents

Hope this helps!

Your welcome (: