tizazujekamo
tizazujekamo tizazujekamo
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

Camden paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did Camden buy? *

Respuesta :

barnesrileyj
barnesrileyj barnesrileyj
  • 26-10-2020

Answer:

he bought 3.5 pounds because 3.28 times 3.5 equals the cost

Step-by-step explanation:

Answer Link
sarabiasophia1 sarabiasophia1
  • 26-10-2020
3.5 cause i did the math lol*^
Answer Link

Otras preguntas

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! please solve
HURRY PICTURE INCLUDED The highlighted part of this picture is a good representation of which geometric term? OA) line segment B) ray OC) line OD) plane
I NEED HELPPPPPP!!!!!! which set of values is a function??​
choose the correct set up to solve for x
find an equivalent expression
Age is a factor of a.immunization b.stemming c.symbiosis d.resistance
What is a theme of the novel or short story that you read? Write a theme sentence to describe a lesson that readers can learn from the story. (10 points)
Movement of the lithospheric plate​
Jun and Deron are applying for the summer job at a local restaurant. The probability that Jun gets the job is 0.7, the probability that Deron gets the job is 0.
I don’t really get this..