4804223870 4804223870
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

Phyllis spent $4.20 on 24 pencils at the store. What is the price per pencil?
Group of answer choices

$0.17

$3.96

$0.18

$4.44

Respuesta :

Lily6479
Lily6479 Lily6479
  • 26-10-2020

Answer:

$0.18

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Does the WTO impact State Sovereignty
PLEASE Write an equation in slope-intercept form of the line shown. An equation is
Consider the information about the economy of Pakistan. Note that the currency of Pakistan is the rupee. The government purchases: 2.60 trillions of rupees. Ind
Please somebody help me!
Jerome is writing a number in scientific notation. The number is greater than one million and less than ten million. What will be the exponent in the number J
What are the answers to these?​
Please help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Differentiate between parasitic and saprophytic plants with examples.
pls help this is on edge
I need help with this​