victxoxria
victxoxria victxoxria
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

someone help on this question, i need it very badly asap! click on pic!! please help

someone help on this question i need it very badly asap click on pic please help class=

Respuesta :

reynas851
reynas851 reynas851
  • 26-10-2020

Answer:

The middle one is first because it's the least expensive, the first one is second and the third one is the most expensive.

Step-by-step explanation: When you divide the price by the ounces, you'll get the price per ounce which will get you your answer.

Answer Link

Otras preguntas

Why did the United States invade Iraq in 2003? (novanet)
solve for t (88sin20) t-16t^2=0
the picture is the question, i need help, plz help!
Is poquito a word?....ĺ.......l,
How did geography affect where people settled in the Southern Colonies
do masses of clouds form along the entire warm front as it moves in?
The surface area of a triangular pyramid is 1836 ft2. If all the faces of the pyramid are congruent, what is the area of one face of this pyramid? A. 306 ft2
What is another name for the first 10 amendments to the Constitution? ________________
What is the name of the relationship between 2 and 7? A. adjacent B. alternate interior C. alternate exterior D. corresponding
Annelids are to lophotrochozoans as _______ are to ecdysozoans. A. flatworms B. molluscs C. roundworms D. cephalopodsim thinking its C. roundworms