eva18
eva18
26-09-2016
Mathematics
contestada
A4 paper: 4 packs for $4.20 or 10 packs for $9.50
Respuesta :
Hon777
Hon777
26-09-2016
4 packs for 4.20 is better because 4/4.20=0.95 while 10 packs for 9.50 is 1.05 each.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
The sum of two numbers is 170 and their difference is 26. Find the two numbers. Write the solution as an ordered pair
A(n) _____ is a compound that produces hydroxide ions when dissolved in water. a. buffer b. base c. indicator d. acid
By the 1700s the church's power had diminished and______
Cells harvest energy from food molecules by _______. photosynthesis, respiration, fermentation, the calvin cycle
After World War II, occupying forces in Japan decided to A. switch arms factories to peacetime productions. B. place arms factories under international ownersh
To conserve fuel and extend the life of your vehicle, you should a. drive so you keep the engine cold. b. plan ahead and combine short trips into one slightly
Why have most cultures throughout history used artistic works as a form of representation?
A branch of musicology which focuses on the scientific perspective of music is called what
The slope-intercept form of the equation of a line that passes through point (–2, –13) is y = 5x – 3. What is the point-slope form of the equation for this line
What is the main purpose of the following sentence? Special Suds has always outshone the competition. to entertain to inform to settle to persuade