jadbak9982
jadbak9982
29-09-2020
Mathematics
contestada
25 pounds of dog food at $1.25 per pound
Respuesta :
Nodad00
Nodad00
29-09-2020
Answer:
$31.25
Step-by-step explanation:
multiply 25 by 1.25
Answer Link
Аноним
Аноним
29-09-2020
Answer:
$31.25 for 25 pounds in all
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
how do the police and the court work together
Bacteria are an example of what kind of organism? A Prokaryotic B Eukaryotic
Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
⚡️PLEASE HELP⚡️ The tables show Finn's history test scores and science test scores.
Dianne works in a large office building. She purchases 80 wireless keyboards for the employees’ computers in the office.If each keyboard costs $27, how much mon
plis do it use small sentences
The table shows the number of devices
Energy flows from the plankton to a number of other organisms when the plankton are eaten. Describe how the decrease in plankton has affected the matter and ene
Select all that apply. What are the angle measures in a 30-60-90 right triangles? 90° 150 60° 1209 30°
1 If the mean of five observations x, X + 2, x + 4, X + 6, X + 8 is 11. Find the mean of 1st three observations swered