scannady23
scannady23
27-09-2020
Mathematics
contestada
How much is 25 pens for $19.75.
Respuesta :
capsasha2
capsasha2
27-09-2020
Answer:
$493.75
Step-by-step explanation:
25 × 19.75 = $493.75
I hope this helps!
Answer Link
emilia984
emilia984
27-09-2020
$0.79 per pen
$19.75/25pens = $0.79
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
When a = 5 and b = - 3, the value of (a-b)/(a +b) is
Why had the man in London's story "To Build a Fire" taken a roundabout way to get to the claim on the left fork of Henderson Creek? A. He wanted to check out th
How did Marcus Garvey's strategy differ from both Washington and Dubois's?
how long until the world ends
Mindy buys 8 shirts. Each shirt costs the same price. She pays a total of $225. Write an equation to find the cost of each shirt, c
she has just ___? a. sleepsb. sleptc. sleepd. slop.
Factor: 10x^3-35x^2-12x+42 I'll give brainliest :) but please show all work.
What leadership qualities does Odysseus demonstrate in book 9? Give at least 2 examples and provide evidence for both.
Find the area of ABC.
Mia crosses a river. Please see attached photo