rebealas rebealas
  • 31-08-2016
  • Mathematics
contestada

Another company offers a rate os $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour

Respuesta :

shawilson1 shawilson1
  • 31-08-2016
You would need to take .05 and multiply by 60 because there are 60 minutes in an area.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 31-08-2016
You need to multiply 5 by 60. (60 minutes)
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer please someone
The sum of two consecutive even integers is 150. What are the two integers?
Write an equation of the line that satisfies the given conditions: 20. m=1/3 b= 21. m=-1/4 passes through (3,6) 22. passes through (4,-2) and (0,4)
The water in a public swimming pool can be emptied through a single pipe in 6 hours. When this pipe is closed, a second pipe can fill the pool in 4 hours. If bo
What is one misconception about Islam?
Which of these is an autotroph? consumer producer carnivore herbivore
the degree of the polynomial 3x raise to 6 - 7x raise to 2 + 10 is
When did the uae form?
What division of Christianity were Lowcountry slaves drawn to? Why?
Can you help this problem