alexnyoka2020
alexnyoka2020 alexnyoka2020
  • 30-04-2020
  • Mathematics
contestada

Costo is selling bulk snakes at $15 for 20 bags of chips. what is the cost for 1 bag

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 30-04-2020

Answer: $0.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

En inglés, describe la diferencia entre el pretérito y el imperfecto. (In your own words) También da (Also give) 2 ejemplos (examples) en español - una frase en
Help me play. You'll get 13 points.
Herbal medications have which of the following properties? They are heavily regulated by the Food and Drug Administration. They are safe because they are made f
Read this sentence from the Declaration of Independence. Which idea does this sentence best help to develop? He has forbidden his Governors to pass Laws of imm
Why did the Supreme Court ruling in Roe v. Wade represent a victory for women's rights activists? It made sexual harassment less common. It gave women greater
Suppose a bag contains 7 blue chips and 3 gold chips. What is the probability of randomly choosing a gold chip, not replacing it, and then randomly choosing ano
SSA triangle problems will have either one or two solutions. A.True B.False
What are ways that ordinary people can help to keep antibiotic resistance from getting worse?
1. Which of the following would likely form a heterogeneous mixture? (Points : 3) A sand and water B sugar and water C baking soda and water D salt and wat
The point (5/13,y) in the fourth quadrant corresponds to angle θ on the unit circle. sec θ = cot θ =