helennguyen23 helennguyen23
  • 31-03-2020
  • Mathematics
contestada

A 7 pack of popsicle cost $2.51 what is the unit price,round to the nearest cent

Respuesta :

darlindasaintcyr8
darlindasaintcyr8 darlindasaintcyr8
  • 31-03-2020

Answer:

I think it's 35 or 36 cent

Answer Link
abiolatolu90
abiolatolu90 abiolatolu90
  • 31-03-2020

Answer:

Each will cost approximately $0.36

Step-by-step explanation:

7 pack of popsicle cost $2.51

1 pack will cost

$2.51/7 ≈ $0.36

Answer Link

Otras preguntas

What is 370,000 as a decimal?
8w+5=4(2w+1) what's the answer?
Round number to the nearest hundred 293
Write in standard form a polynomial function with zeros 2, -2, and 1 has a leading coefficient of 1
characteristics of living things
The amount of sales tax on a clothing purchase is directly proportional to the purchase price of the clothing. The sales tax on a $60 sweater is $4.20. Determ
an airplane travels 4000m in 16 seconds on a heading of 35 degrees. What is it's velocity
how do you say that is life in French?
Jason makes $5,000 a month. What is the maximum loan he can take on a house?
First conquistador in Florida