contestada

Assume Jones Manufacturing begins January with 10 units of inventory that cost $10 each. During January, the following purchases and goods sold were: Jan 5 Purchased 8 units at $11 7 Sold 11 units 15 Purchased 6 units at $12 30 Sold 15 units Using the LIFO inventory costing method and the perpetual system, how much is Costs of Goods Sold for the sale of January 7?