mwaseemjee444 mwaseemjee444
  • 31-01-2020
  • Mathematics
contestada

If cheese is $4.40 per kg, what should I pay for 200 g?

Respuesta :

SamGuerrero2902 SamGuerrero2902
  • 31-01-2020

Answer:I don't know

Step-by-step explanation:

Sorry

Answer Link
jesseecaleb
jesseecaleb jesseecaleb
  • 31-01-2020
88 cents, if a kg is 4.40 and you want a fifth of a kg then divide by 5 and you have your answer 88 cents
Answer Link

Otras preguntas

If the tax rate is 8.25% and an item is $8, how much is it before the tax?
What is true about the theory of punctuated equilibrium? A.It relies on the discovery of “missing links.” B.It explains the absence of transition in fossils. C.
how do you simplify 5^log5x
Desvribe all lab equipment that can be used to accurately measure the volume of a liquid
What is the greatest two-digit prime number whose digits are a prime and sum to a prime number?
An mRNA is 429 nucleotides long. The number of amino acids in the polypeptide chain formed from this mRNA is (A) 143. (B) 142. (C) 141. (D) 429. (E) 428.
Evaluate 4a-bc if a=7 b=3 c= -2
write the expression in factored form
how do u start a paragraph when u are writing about 3 awesome things that happened in your life?like for example when you first got your drivers licence
The waiter places a bowl of soup in front of Igor. In a counterclockwise direction, he passes the soup to Elan who then passes it to Abbey. Which two rotations