mackenzianahi
mackenzianahi mackenzianahi
  • 31-01-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 6 pairs of insulated gloves cost $33.54. What is the unit price of gloves

Respuesta :

jamencreed
jamencreed jamencreed
  • 31-01-2020
33.54/6 = each globe costs 5.59
Answer Link
emmahollibaugh emmahollibaugh
  • 31-01-2020
33.54 divided by 6 = $5.59 so one pair of gloves is $5.59
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! Pick one answer.
HELPP PLZZ ASAP TYYY
Describe the change that you made that led to the decrease in the size of the greenleaf population. Explain why the change led to a decrease in the greenleaf po
-1/2 x 3/5 + 3/2 - 3/5 x 5/4
Pete can type 80 words in the same time that Ralph can type 50 words. If they type at those rates for an extended period of time, when Ralph has typed 4000 word
Which type of population growth is shown in this graph? Population of Bacteria A graph entitled Population of Bacteria has generation on the horizontal axis, fr
Helppppppppppp!!!!!!!
Jane has 27 cats , max has 6, Jasmine has 98 how many altogether?​
if anybody is really good with literary devices PLEASE contact me..I'm freaking out because I have a study guide do tonight that has over 70 different sentences
The figure below shows how the price of Amazon