209643
209643
30-01-2020
Mathematics
contestada
I WILL GIVE BRAINLIEST
Respuesta :
reynoldsrichard
reynoldsrichard
30-01-2020
4 hours = 4×60
= 240 minutes
240÷12
= 20 songs
the correct answer is 20 songs
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
In a certain grocery store, strawberries cost $5.92 per pound ( 5.92 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
Why was it so dangerous and risky to sign the declaration of independence?
Debbie needs to fill juice cups for her little brother's birthday party. There are 20 juice cups and each juice cup holds 10 fluid ounces. The juice comes in 1-
Which type of context clue can be used to determine the meaning of the bold word in the following sentence? The officer needed to verify, or confirm, that the
According to the research by michael cody concerning students' assessments of what caused their intimate heterosexual relationships to break up, the number one
Many parents choose rooming in which is...
Beowulf begins with the funeral of a beloved king. Which sentence best describes how the author uses this setting to develop a theme ? A. The mourners express
O comply with the standard of care, the emr must:
a car deceased in value by 25% in the first year. purchased for $28,000, what is the car worth today.
A melody that serves as the starting point for a more extended piece of music is called a