maintainfitness1 maintainfitness1
  • 27-01-2020
  • Mathematics
contestada

HELP MOI. Ty friends

HELP MOI Ty friends class=

Respuesta :

kingjames2381
kingjames2381 kingjames2381
  • 27-01-2020
$3.19

That will be the answer sir/ma’am
Answer Link
maniyah3968 maniyah3968
  • 27-01-2020

Answer: B is your answer

Step-by-step explanation: First multiply 5*.19 and you should get 15.95

Next, you should add that additional item that costed 2.95 and you should end up with the equation 15.95 +2.95 and you should get 18.90 as your final answer.

Therefore, $3.1 9/ b is your answer.

*Brainliest answer this plz

Answer Link

Otras preguntas

Does Kings use the word nationalism in a positive or negative sense in the sentence?
On chapters 4-7, in the book To Kill a Mockingbird, how did Jem get even with Scout for contradicting him about "Hot Steams?"
Ojalá que nosotros vayamos/ir a la playa este verano.
Can the following question be considered a statistical question and why or why not? Do students at Bryan Middle School exercise? Yes, it specifies the populati
Ella completed the division problem below.
How are food sensitivities treated?
Which branch of the US Government consists of judges and a system of courts?
Hey guys please help, thanks so much
Winona got her hair cut for $21. She left a 15% tip for the hair stylist. What is the total amount of money Winona paid?
Store A sells 12 juice bottles for $4 and store B sells 18 juice bottles for $6 are the rates equivalent