Respuesta :

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

To get the answer, simply divide the cost of 10 watermelon by the total number of watermelon, to get the cost of one watermelon.

So:

$15/10=1.50

one watermelon costs $1.50

Otras preguntas