tashawnrobinson tashawnrobinson
  • 28-11-2019
  • Mathematics
contestada

For apples 2 lb for $3.38 unite rate___ cost___

Respuesta :

noellegosnell noellegosnell
  • 28-11-2019

Answer:

1.69

Step-by-step explanation:

well to find out the unit rate that would be a pound now we need to find out how much it would cost for 1 lb which would be 3.38 / 2 which would be 1.69 as your answer

Answer Link
Аноним Аноним
  • 28-11-2019

Answer:

$1.69 per pound

Step-by-step explanation:

3.38/2=1.69

Answer Link

Otras preguntas

Hypotenuse of 15 and opposite of 12For this triangle what is the cos
Compare and contrast a pure substance with a mixture and give an example.
which one?????? i need help
Write the set of points from -4 to 3 but excluding -1 and 3 as a union of intervals
we need help doing this 3y-9x=24
What is the simplified ratio of 24 and 180
dry cleaning for 3 pairs of pants is $18 how much will the dry cleaner charge for 11 pairs of pants?
solve for v 4v=72 Simplify your answer as much as possible.
Which kind of extreme weather do you think would be the most difficult to face? Why?
What areas in europe remained catholic and what areas became protestant?