Decide which unit rate is greatest and explain why using complete sentences.

• 12 apples for $4

21 apples for $

• 35 apples for $14

45 apples for $16

Respuesta :

The unit rate is .33 dollars per Apple.

Answer:

It is 0.33$

Step-by-step explanation:

Trust me I got it right