avitia30 avitia30
  • 27-10-2019
  • Mathematics
contestada

helppp pleaseee ! choose one of the options !​

helppp pleaseee choose one of the options class=

Respuesta :

sarge9023 sarge9023
  • 27-10-2019

Answer:

the last option is the answer

Answer Link
Jannat88 Jannat88
  • 27-10-2019

Answer:each additional pound adds about 1/2hour of cooking time.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many pieces of 8 1/2 by 11 inches of paper can be cut from 1000 square inches
can someone help me with my work
9. what is the solution to (4 x 10^3) x (6 x 10^6) written in scientific notation? A. 24 x 10^9 B. 2.4 x 10^9 C. 24 x 10^18 D. 2.4 x 10^10 Please I'm struggl
Explain the differences between a food labeled “light” and a food labeled “low-fat.”
_______ was created in 1949 with the purpose of its members agreeing to protect one another against armed attacks.
Can someone help me??
a __ = -3 11 What does a stand for?
which one of the following accurately describes the reaction within photosynthesis?A) The light-independent reactions use ATP and NADPH.B) The light-independent
2 for $9. what is the unit price?
math questions down below