bri5279 bri5279
  • 27-09-2019
  • Mathematics
contestada

To make four cinnamon raisin muffins is $3.20 what is the cost to make 8 cinnamon raisin muffins

Respuesta :

sophiyahh sophiyahh
  • 27-09-2019

Answer:

$6.40

Step-by-step explanation:

3.20 × 2 = 6.40

Answer Link

Otras preguntas

Australia has a federal system of government. This means that power is
Why was the invention of perspective necessary for artists to achieve realism in painting?
A giant, curved _______includes the symbols for a group , a clan , or a family
3/8 + (-4/5) + (-3/8 ) + 5/4
How did innovations and inventions best benefit both industry and citizen?
"Lori is a hawk when it comes to grammar" which figure of speech or literary device is this?
The winner of the international vaulting competition might be she. Determine the case and function of the underlined pronoun. objective; indirect object po
What is the setting for "Five Hours to Simla"?
Dustin says that FGH is an equilateral triangle because the sides appear to be the same length.Is his reasoning valid?Explain
Ladonna is overweight and loves fast food. Which is the best diet for Ladonna to adopt?