contestada

Wheat Inc. produces and sells a single product. The selling price of the product is $240.00 per unit and its variable cost is $88.80 per unit. The fixed expense is $374,598 per month. The break-even in monthly dollar sales is closest to: (Round your intermediate calculations to 2 decimal places.)