kgvargas978oz0nv5
kgvargas978oz0nv5 kgvargas978oz0nv5
  • 27-08-2019
  • Mathematics
contestada

maria needs to buy 12 wine glasses. write an expression of the cost of 12 glasses at p dollars each.

Respuesta :

bobliam323 bobliam323
  • 27-08-2019

12p thats it because you are buying 12 glasses a the cost of p example 12 glasses for 5 dollars would be 12(5)=60

Answer Link

Otras preguntas

I need help with algebra 2
Pleassssss help me with the question thank you
Which media source will best support paragraph 4
There is 1 cup of sugar for every 3 cups of flour in an oatmeal raisin cookie recipe. Create a ratio table that shows how much of each item would be needed whe
Solve for x in the figure below. HELP ME PLEASE!!!!!!
About how many aliens are naturalized each year in the US?
Food Prices, including tax Item Price Soft Drink $1 Fries $2 Ice Cream $3 Hamburger $5 Keith sees a food vendor and realizes that he is hungry. He has $7 cas
From the Book "Romeo and Juliet".What do you believe is Romeo’s biggest fault, the thing that keeps him from making better decisions? Cite and quote from the bo
Calculate the final Celsius temperature when 634 L at 21 °C is compressed to 307 L.
Find the surface area of each figure Round to the nearest tenth