heiligek645
heiligek645
30-05-2019
Mathematics
contestada
I need the answer plz I’ll give brain
Respuesta :
alyshalina
alyshalina
30-05-2019
The answer to this problem would be A, $1.15. You get this answer by taking the total cost and dividing that by how many yards of fabric, for example let’s take the first one. $2.53 divided by 2.2 would be $1.15, same goes for the rest.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
If you think carefully about what you're doing, always ask for advice when you need it, and keep asking questions, starting a business can be
Describe how to combine like terms in the expression 3n + 4n − 2.
After her run, aisha felt thirsty. Thirst was her body’s way of telling her she needed more water to maintain _____. a. growth b. metabolism c. development
what indavers conquered spain 1300 years ago
at a baseball game, a vender sold a combined total of 221 sodas and hot dogs. the number of hot dogs sold was 59 less than the number of sodas sold. find the nu
At night, if you leave a brightly lit place, you should
A contribution by justinian l to the byzantine empire was
In the figure, angle K measures 45 degrees. What is the measurement of angle C?
Graham is hiking at an altitude of 14,040 feet and is descending 50 feet each minute. Max is hiking at an altitude of 12,500 feet and is ascending 20 feet each
what is the theme of the vain Jackdaw