anna172008 anna172008
  • 30-04-2019
  • Mathematics
contestada

salmon costs $4 per pound.find the cost of 2 and 4/1 pounds

Respuesta :

lb10320 lb10320
  • 30-04-2019

The cost of two pounds would be $8 and the cost of 4/1 pounds would be $16.

Answer Link

Otras preguntas

HELP 10 POINTS TO FIRST PERSON which of the following is true of carbon Carbon is present in all organisms and in the atmosphere Carbon moves from consumers to
Help please hard math
Degree is a unit of measure that results when a half-circle is divided into 180 equal parts.
Elsa ran 7 out of 10 days. What percent of the days did she run?
A wind turbine is used to power a generator. The wind turbine transforms kinetic energy into what form of energy?
x²y∧5·(–6xy∧2) ∧=power Example 5∧2=5² PLZ HELP PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ !!!! 20 POINTS FOR THIS
PLEASE PLEASE HELP ME!! During extended periods of cold, such as during the last ice age, large amounts of ice covering the land and oceans made Earth’s surface
Find the slope-intercept equation of the line that has the given characteristics Slope -3 and y-intercept (0,8)
there are 200 birds in a flock. 120 of them are female. what percentage of flock are male
Which ordered pair as a solution to the system of linear equations 2x+3y=6 -3x+5y=10 A(0,2)