asimonz1975
asimonz1975
29-12-2018
Mathematics
contestada
help me plz i will apreciate
Respuesta :
AdriTheT1D
AdriTheT1D
29-12-2018
15 plates = $5.99 (wow that's expensive)
They need 100
100/15= Somewhere around 7
5.99*7=41.93
Answer: They will need 7 packs which costs in total
$41.93
Answer Link
alegise1010
alegise1010
30-12-2018
Im in middle school but i will try to help you. So divide 100 by 15 and get 6.6 then you would need 6.6 packets of plates, then multiply 6.6 with 100 and i guess you will get the price. Idrk
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
0.4(2x+1/2)=3[0.2x+(-2)]-4
Which describes the Eastern Woodland Indians? A. farmed squash, beans, and other plants and lived in wigwams B. lived near the water and celebrated their wealth
Solve the linear equation x+x+2+x+4+x+6=-28 help!!!!!!!!!!!!!!! show work
Hello, please, can you help me? I have to write in English. thank you
Explain how gravitational, electrical, and magnetic forces act on a maglev train
What important role do unicellular organisms play in sustaining life on Earth?
____ is a chemical compound that forms tangled fibers in the cell walls of plants.
Can someone please give me ideas of a short story about being new in a small town?
3. Which type of neuron carries messages within the central nervous system?
The product of 4 and a number is 18 more than twice the number.