Ash1249
Ash1249
26-11-2018
Mathematics
contestada
Please HELPPP I NEED THIS ANSWER
Respuesta :
eseurai1
eseurai1
26-11-2018
Each sock would cost $12
Your welcome :D
Answer Link
Аноним
Аноним
26-11-2018
$12 per sock
75-39= 36
36/2= 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
can someone show me how to do this ? please :)) will award brainliest
If a wave has a wavelength of 9 meters and a period of 0.006, what is the velocity of the wave ?
Caroline wants to give 8 equal size packets of flower seed to her friends .She has ½ pound of flowers seeds. How much will each packet of seeds weigh?
Read the following paragraph. Keeping my mind on my writing is not easy when I stay at my grandmother's ocean-side cottage. Just about the time that I am going
In the equation: MgCl2 + Na3P --> write the chemical formula for the compound that will be formed that contains Mg
What is the value of x?
Keeping my mind on my writing is not easy when I stay at my grandmother's ocean-side cottage. Just about the time that I am going along pretty well, I glance ou
Explain reasons why a diet might be modified
Vicki has 210 baseball cards and buys an additional 15 cards every week. Jeb has 275 baseball cards and buys an additional 10 cards every week. After how many w
Work out the hcf of 600 and 1050