Seudónimo Seudónimo
  • 30-10-2018
  • Mathematics
contestada

Khloee buys apples that cost $3.40 per pound. She buys 3 1/4 pounds of apples. How much does Khloee spend on apples?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 30-10-2018

3.40 * 3 1/4

change the fraction to a decimal

3.40 * 3.25

11.05

She spends $11.05 on apples

Answer Link

Otras preguntas

Which line of latitude runs nearest Mt. Elbert?
how do we work these out ? explain please
What is two fifths the cube of a number?
a naturally occurring force related to two bidies in motion is force
The average distance from the sun to Pluto is approximately 6.10 × 109 km. How long does it take light from  the sun to reach Pluto? Use the speed of light fro
A student wants to use indirect measurement to find the thickness of a sheet of newspaper. In a 50-centimeter tall recycling bin, she finds 50 sheets of newspa
Yvonne has gained a reputation for her cheesecakes. She takes orders for 10 cheesecakes and spends 8.5 hours on one Saturday baking them all. She earns $120 fr
-4+(15)= please help
what is lo salt used for?
lnp=lna-h/rt. how to solve for t?