gsmith366
gsmith366
30-10-2018
Mathematics
contestada
what am I supposed to do?
Respuesta :
katielyn2367
katielyn2367
30-10-2018
You take the amount paid and divide it by the amount of cheese. So 10.50 divided by 2.5 equals 4.2 and 12.60 divided by 3 equals 4.2 meaning that one pound of cheese costs $4.20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
As a sports store owner, the higher the price you charge for gear... 1. the lower your profits 2. the greater your profits until it becomes too expensive 3. the
The Dao De Jing criticizes _________. A) the weakening Shang dynasty B) the weakening Zhou dynasty C) the aggressive Qin dynasty D) the artistic Ming dynasty
While looking at bromine (Br) on the periodic table, a student needs to find another element with very similar chemical properties but with a different atomic m
The stages of change model teaches you how to force someone to change against there will. A.True B.False
Help me..........................
Solve the following inequalities
A firm has sales of $4,740, costs of $2,540, interest paid of $169, and depreciation of $473. The tax rate is 35 percent. What is the value of the cash coverage
what is abdydyydg in code words wrong answer will be reported
What is the best way for a peer reviewer to address problems in an analytical essay? Select one: a. Avoid bringing up any problems with the essay; only mentio
) A 7.30-kg bowling ball strikes a 1.60-kg pin at rest head-on. Before the collision, the velocity of the ball is 6.00 m/s. After the collision, the velocity o