TavieraCannonier TavieraCannonier
  • 26-10-2018
  • Mathematics
contestada

Jake purchased a box of 1,000 lolipops to sell in his bakery for $20.00 how much did he pay for each lolipop? Thanks in advance-XO, Vee

Respuesta :

JEFFTHEKILLER229
JEFFTHEKILLER229 JEFFTHEKILLER229
  • 26-10-2018

he purchased each lolipop for 2 cents each


Answer Link

Otras preguntas

If y = 14 when x = 8, find y when x = 12
Falcon Company acquired an adjacent lot to construct a new warehouse, paying $40,000 and giving a short-term note for $410,000. Legal fees paid were $13,275, de
Write a composition using one of the topics listed below. Your composition needs to be three to five paragraphs long. It must contain an introduction, a body, a
Which of the following is a common characteristic of all vitamins and minerals? a. They provide no kilocalories for the body. b. They are all water soluble.
Inflation causes things to cost more, and for our money to buy less (hence your grandparents saying "In my day, you could buy a cup of coffee for a nickel"). Su
Given: F = {(0, 1), (2, 4), (4, 6), (6, 8)) and G = {(2,5),(4.7), (5,8), (6, 9). (7.5)} (F+G) (2) = Answers 4 5 9 Help!!!
U 1995, 70% of all children in the U.S. were living with both parents. If 25 children were selected at random in the U.S., what is the probability that at most
Suppose j varies jointly with g and​ v, and j=2 when g=4 and v=3. Find j when g=8 and v=9.
a letter of application is intended to do what
which System is easiest to study without X-rays or body scans​