marielyc6 marielyc6
  • 28-09-2018
  • Mathematics
contestada

$22.10 for 2.6 pounds. What is the price per pound?

Respuesta :

TehyaNicole80
TehyaNicole80 TehyaNicole80
  • 28-09-2018

$8.50 per pound

I hope this helps!

Answer Link
zavalac345 zavalac345
  • 28-09-2018
Probably about 8.5

90 percent sure.
Answer Link

Otras preguntas

which is most likely to be part of an ionic bond a.an atom with no valence electron b.an atom with one valence electron c.an atom with two valence electrons d.a
Which scenario below best shows how local taxes support the economy? Income taxes pay for building an interstate exit ramp Gas taxes pay for building a federa
What language does Italian,Spanish,and Portuguese come from?
Theo's vegetable garden has an area of 40 square feet. what is the area, in square feet, of the pat of the garden that is planted with carrots?
A shipment of 288 reams of paper was delivered. Each of the classrooms received an equal share of the paper. Any extra reams of paper were stored. After the pap
How is rock eroded by glaciers and wind?
What language does Italian,Spanish,and Portuguese come from?
Which personal pronoun correctly completes the sentence? What is its use? With great pride, Elizabeth showed __________ her book of short stories. A. they; in
After making a deposit, Puja had $264 in her savings account. $26 to the amount originally in the account and donbled the sum. How much did she originally have
Why did Western nations become interested in Saudi Arabia during the twentieth century? Saudi Arabia abandoned Islamic law. The nation set up European-style cou