nmainato12 nmainato12
  • 27-09-2018
  • Mathematics
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl.oz. Which is a better buy?

Respuesta :

shelbythealien12 shelbythealien12
  • 27-09-2018

the one for 6.99 is cheaper

Answer Link

Otras preguntas

excel module 6 sam project b
why does the conflict perspective focus on change in the dynamic of the society
What are mixed fractions and what do I do with them?? Please explain step by step if u could
PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
Stephanie and her sister went to the store together. After the store, stephanie walked 8 blocks west to get a coffee and her sister walked 2 blocks west back to
Based on your knowledge and the diagram, which of the following is true regarding the leadership structure of Congress? answer choices The role of the minority
Draw The Structure Of 4-Sec-Buty Of 4-Sec-Butyl-5-Isopropyl-3-Methyloctane In The Window Below . You Do Not Have To Explicitly draw H atoms.
Is there a series of rigid transformations that would map Δqrs to Δabc if so which transformations could be used?
What is the length of the radius of a circle given the equation x² y² 8?
Can someone pls see if I did this right if I got something wrong can you pls tell me so I can fix it