MairOgrady13
MairOgrady13 MairOgrady13
  • 31-08-2018
  • Mathematics
contestada

THIS IS URGENT!!!!! PLEASE WRITE ME THE ANSWER BACK SOON!

THIS IS URGENT PLEASE WRITE ME THE ANSWER BACK SOON class=

Respuesta :

lxlpxxp lxlpxxp
  • 31-08-2018
$1.18 is the unit price. (7)(12)=84, $99.12/84=1.18
Answer Link
henrypham1976 henrypham1976
  • 31-08-2018

Unit price is $1.18 per pair

Answer Link

Otras preguntas

the inner layer surrounding the egg allows only one sperm to enter the egg why is this a benefit
Was the boycott by the colonists successful
marcus painted 1/3 of his bedroom in 4/5 of an hour . at this rate how long would it take him the paint the entire room?? choices a- 5/12 b- 12-5 c- 15/4 d - 4/
is 2/3 equivalent to 8/12 and why
Which statement about tobacco use is true A. Smokeless tobacco can lead to cancer but is not addictive B. Smoking relaxes people because it lowers the heart ra
French 3 help(pic included- matching question)
What is the least amount they could have spend
Mario at lab table A needs a pair of forceps (tweezers). Max at lab table B tosses Mario a pair. In terms of laboratory safety, which best describes Max’s behav
What is the relationship between mass and weight on earth?
How many countries have Spanish as their official language?A)19B)22C)21D)20