teetee224 teetee224
  • 30-08-2018
  • Mathematics
contestada

Ms.Hernandez boarded her dog at a kennel for 4 days it cost $18.90 per day

Respuesta :

truc2
truc2 truc2
  • 30-08-2018
4 x $18.90 = your answer
Answer Link
LionNads136
LionNads136 LionNads136
  • 30-08-2018

Just do 18.90 times 4 if you're trying to find out how much she paid.

Answer Link

Otras preguntas

What is the ultimate source of energy for bio-mass, wind and ocean thermal energy?
Infiltration is the process by which rainwater becomes
Using the function A(t)=P(1=r/n)^nt, create the function that represents your new car loan that is compounded monthly. The principle will be the price of the ve
reasons for adopting democracy in countries like libya, egypt,nepal,bhutan?
What is a denomanater
What is the slope-intercept form equation of the line that passes through (2, 4) and (4, 10)?
how do I work out 3t-7=5t
after raining when do rain drops dry away easily on a cloudy day or on a sunny day? explain
how to say i have a dog her name is kneesha and my favorite color is red.
What is the slope-intercept form equation of the line that passes through (2, 4) and (4, 10)?