kendrecotton3237 kendrecotton3237
  • 28-03-2024
  • Business
contestada

A 32-ounce package selling for $1. 60 would have a unit price of:
a) 80¢ a quart.
b) 12¢ an ounce.
c) $2. 00 a pound
d) 5¢ an ounce.
e) $1. 60.

Respuesta :

Otras preguntas

Which lines in this excerpt from W.B. Yeats's "Easter, 1916" suggest that his response to the Easter Rising goes beyond personal animosity? (That woman's days
2ᵃ = 5ᵇ = 10ⁿ. Show that n = [tex] \frac{ab}{a + b} [/tex]
Two people meet in the purple room on the fourth floor of a building. On departure, one person travels West 16 feet, South 9 feet, and Down 9 feet. The other pe
what is the factored form of f(x)= 6x^2-6x+12
which of the actions of the freedmen's bureau has probably had the longest lasting impact on African Americans? How?
pH scale measures the concentration of _______ ion, H+ in solution
What was the result of Galvez's military action
which of the actions of the freedmen's bureau has probably had the longest lasting impact on African Americans? How?
what group will group 16 most likely bond with?
Multiply: (5 ft 6 in) x 4 A. 22 ft B. 24 ft 20 in C. 22 ft 2 in D. 23 ft 3 in