ballerboles3592 ballerboles3592
  • 28-02-2024
  • Social Studies
contestada

Discuss five avenue by which the youth can get employment.

Respuesta :

Otras preguntas

What is the opportunity cost of buying a $.75 soda every school day for three years instead of drinking water? Assume you are in school for 36 weeks a year and
A store is selling five cans of tomato sauce for $5.25. What is the unit price? unit price = total price ÷ number of units per package
the black figure is an ellipse
Word for someone who has no common sense
the 21st century, most people write for social reasons, for self-expression, for a sense of community, and: A.for political and financial purposes. B.to get no
In a 45-45-90 triangle, what is the length of the hypotenuse when the length of one of the legs is 5 in.?
I just need help with this math question
In which sentence are the italicized words a dangling modifier? A. Arriving ten minutes late, the store was closed for the night. B. Gazing at the night sky, t
Warm air _____ and cool air _____. rises, sinks sinks, rises is moist, is dry user: winds move in a _____ direction in the northern hemisphere and in a _____ di
which state best describes the diffrence between a gene and a allele