libbygillespie300 libbygillespie300
  • 31-05-2023
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $21.00 for 6 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $84.00? Complete the explanation.

Respuesta :

Otras preguntas

Help I don’t understand this
what is 3/4 divided by 3 1 /4
Do not give false answers will report will give brainliest if answer is correct ​
According to North Carolina’s safe surrender Law an overwhelmed parent may surrender their child up to what age
In a wheel and axle system, the driver is the effort of the system. True or False
In osmosis, water molecules use protein channels called ______ to get through the cell membrane.
what is the twenty third term of 1, 5, 9,
2. Trouvez dans le texte l'équivalent de ces mots ou expressions. a) L'enfant est de mauvaise humeur. b) Il tapote sur son smartphone. c) Il est colle/fixe sur
What did we spend more money rebuilding? Europe Jamaica England Afghanistan
the founder of this protestent church left the catholic church