aliyahflores047
aliyahflores047 aliyahflores047
  • 30-12-2022
  • Mathematics
contestada

Winston ears $14.00 by selling 56 hot dogs at a concession stand at school. Using the same for the cost of one hot dog, how many more hot dogs would Winston need to sell to earn a total 175.00?​

Respuesta :

Otras preguntas

Question 3(Multiple Choice Worth 5 points) (01.06) Jack and Jill had 5 pails of water. Each trip up the hill, Jack and Jill obtained 2 more buckets of water.
What is the equation of the line in the graph? 4,0 0,4
HELP ASAP!!!!!Are Perimeter and Area measured with the same measurement units? Explain your answer.
Jacob earns £93.20 for 8 hours work. he gets the same amount of pay for each hour. what is his rate of pay per hour?
Which unit of measurement is used in the metric system? Tons Kilograms Miles Gallons
Which policy establishes the right of the United States to act as a policeman in the Western Hemisphere? the Roosevelt Corollary the Open Door Policy the Gentle
Describe how poor people earn a living from informal trading
Discuss the factors that cause or influence teenagers to engage in each of these types of risk behaviour identified above
How many different sums can be made with 3 numbers?
What grade are the characters in riverdale?