Four apples and three bananas cost £4.48
Three apples and four bananas cost £4.76
Work out the cost of an apple and the cost of a banana.

Four apples and three bananas cost 448 Three apples and four bananas cost 476 Work out the cost of an apple and the cost of a banana class=