Gabbehhhhh
Gabbehhhhh Gabbehhhhh
  • 29-10-2022
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit price of each item. $3 for 2 boxes of crackers $9 for 4 boxes of granola bars 3-pound bag of apples for $3.57 $4.32 for 18 ounces of cereal $7.20 for 120 fluid ounces of laundry detergent $3.87 for 1.5 yards of fabric per box .​

Respuesta :

Otras preguntas

What expression is equivalent to x^2+2x-24/3x+18
two angles are complementary. If the measure of angle 1 is 24.2○,what is the measure of angle 2?
2.66666666667 as a fraction
Biology help plz?: What kind of allele results in the trait indicated by the green color being expressed in the individuals shown here?
Aborigines believe that dream time is ?
which one is bigger 0.8 or 0.64 Explain please
Powerful evidence from comparing iq test scores in many nations over time has shown that younger generations score higher because of:
Convert Each Equation To Slope-Intercept Form. (1/2) 1. y + 3 = 4(x + 6) 2. 6x + 2y = 12 3. y = -2 + 1/3(x + 9) 4. 2x - 5y = -15 5. -x - 2y = 2
Which civilization put home and family at the center of life and produced silk cloth?A). EgyptB). Indus ValleyC). ChinaD). Mesopotamia
Which property was used to write the equation in step 2