farellalopez9831 farellalopez9831
  • 28-10-2022
  • Mathematics
contestada

hans buys candy that costs $4 per pound. he will spend at most $36 on candy. what are the possible numbers of pounds he will buy?

Respuesta :

Otras preguntas

You hate it when rabbits run into your yard and eat your garden. to prevent this you can rent a wolf to scare the rabbits at Wolf em up they will devlier a live
how would you know if something more dense than something else. Trying to help my 5th grader on homework.
It takes the elevator in a skyscraper 4.5s to reach its cruising speed of 11m/s . A 70kg passenger gets aboard on the ground floor.A- What is the passenger's we
What factors in colonia america contributed to or impeded social mobility and economic opportunity for European settlers?
What is electrostatic repulsion?
difference between residential care facilities, extended care facilities, and independent living care facilities
2x - 0.2 (4 - x) = 2.8. Solve for x.
2x - 0.2 (4 - x) = 2.8. Solve for x.
write in the form of an irreducible fraction:A) 1,6B) 0,32C) 0,8D) 0,025E) 1,35F) 10,2
what does the men discover when they return from their trip in the story A Sound of Thunder