5hs6m7hv9s 5hs6m7hv9s
  • 28-10-2022
  • Mathematics
contestada

Jill purchased two tubes of lip balm, a bottle of water, and a tube of sunscreen for $19. Jason purchased three bottles of water and two tubes of sunscreen for $28. John spent $18 on a tube of lip balm, two bottles of water, and a tube of sunscreen. What is the price of each item?

Respuesta :

Otras preguntas

solve the following and express each answer in scientific notation. (5.3*10^4)+(1.3*10^4)= (7.2*10^-4)/(1.8*10^3= 10^4*10^-3*10^6=
Mrs. Welch and her six children are all shopping. Each of the children will be allowed to select one box of cereal for their own from 12 different boxes availab
a theater company charges $5.75 per ticket for people of all age groups. if c represents the total number of children who bought tickets and a represents the to
Convert 3 kg, 560 g to kilograms
True or false: tailgating, or following too closely, is an example of aggressive driving.
square root of 9/16
5x -4/ 4x+7 = 13/11 solve x
for what integer value of x is 3x+5>11 and x-3 <1?
how to tell the difference between a element and compound
The product of two consecutive negative integers is 1122. What are the numbers? The product of two consecutive negative integers is 1122. What are the numbers?