kjgardner2 kjgardner2
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of sand cost $6,240.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following accurately describes the origin of the presidential Cabinet?
Which institution developed outside the limits of the written constitution of the united states?
Brian can get an 8 pack of bottled sports drink for 5.28. How much would brian have to pay for a 6 pack of bottled sports drink if the ratios are proportional
Which best describes the Louisiana purchase?
Bill Campbell gets a student rate for medical insurance of $25.00 a month. There is a $250 deductible. He recently received treatment for a covered condition. T
Why did the greeks establish colonies?
You can include ____ in calculations to indicate which calculation should be done first.
When answering to a adult how do you address them?
Mrs. Ernat needs to make two pies for Thanksgiving. Each pie bakes at 400 degrees F. The cherry pie bakes for 1 hour, and the pumpkin pie bakes for 50 minutes.
∠A and ​ ∠B ​ are vertical angles with m∠A=x and m∠B=3x−60 . What is m∠A ?