dancer521871 dancer521871
  • 29-09-2022
  • Mathematics
contestada

9 pounds of kitty litter cost $8.64. What is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

what is 4 1/2 - 2 3/4
A bag of numbered lottery balls contains the numbers 1 through 40. What is the probability that a randomly selected ball will be a number that is not a multiple
Who was in the holocaust?
2. For 2a-2d, choose Yes or No to indicate whether the productis correct.2a.0.62 X 10 = 62O YesO No2b.0.53 x 10 = 5.3O YesO No2c.0.09 x 100 = 90O YesO No2d. 0.6
At an amusement park, 8 out of 80 tickets sold were discount tickets. What percentage of the tickets were discount tickets?
Does anyone know the answer to this chemistry question?!? How much HCl is made when 2g of hydrogen reacts? H2+Cl2->2HCl
One grandparents cleaned the room and it took them 18 minutes. The other grandparents cleaned the room and took them 12 minutes. How long would it take if they
why is 3÷0.5 is 6, why is it?​
How to solve this problem by classifying systems of equations 3x+4y=36 -5x=35-3y
Which parts of President Johnson’s speech are truthful? Which parts are not? Do you think Americans would have accepted a wider war with Vietnam if Johnson had